Tanoreksja
opalanie

Anoreksja

Co nowego?

Maj 21.07.

Strona www.anoreksja.net debiutuje w sieci.

Maj 21.07.

W najbliższym czasie planujemy otwarcie forum dyskusyjnego

www.anoreksja.eu.

Osoby zainteresowane współpracą proszone są o kontakt pod adresem: kanoto@poczta.onet.pl  Emocje
Psychosfera: Psychologia i Psychiatria


Na tej stronie używamy plików cookie Google, które przekazują informację dalej. Dowiedz się więcej...

tanoreksja

uzależnienie od opalania

Kult piękniej sylwetki, posągowej budowy... to już nie tylko szczupłe ciało, ale i opalone ciało.

Nietypowe uzależnienie - tanoreksja

Problem uzależnienia dotyka sporej części populacji. Oczywiście, najczęstszymi formami jest uzależnienie od alkoholu, papierosów czy narkotyków, czyli popularnie mówiąc - używek. Okazuje się jednak, że nie jest to jedyna forma uzależnienia, jaka może występować u człowieka. W wielu bowiem przypadkach, uzależnienie przyjmować może nietypowe formy, bazujące na nerwicy i objawach kompulsyjnych, których przedmiotem może być tak naprawdę cokolwiek.

Jedną z dość nowych form uzależnienia, której źródła powstania należy szukać w panującym kulcie pięknego i doskonałego ciała, jest tanoreksja, czyli uzależnienie od opalania. Jak każde inne uzależnienie, także to, wymaga leczenia i pomocy psychoterapeutycznej. Psychoterapeuci z Warszawy, Krakowa i innych większych miast zwracają uwagę na to iż pacjentek z uzależnieniem od opalania (tanoreksja częściej dotyczy bowiem kobiet) zgłasza się coraz więcej. Na fakt powstawania nowych, do tej pory dość rzadko spotykanych uzależnień, zwraca uwagę prawie każdy psychoterapeuta. Warszawa może być zaś miejscem w którym częściej spotykamy się z tanoreksją w związku z większą presją nałożoną na wygląd kobiety właśnie w stolicy, gdzie od tego jak się wygląda w większym stopniu zależy odniesienie sukcesu, niż w mniejszych miastach i gdzie podążanie za trendami i modą jest większe.

Jeśli zauważasz u siebie objawy tanoreksji (często się opalasz, znajomi mówią ci że masz nadmiernie opaloną skórę, twoja skóra jest wysuszona i łuszczy się, nie wyobrażasz sobie tego zę przez dwa dni miałabyś nie korzystać z solarium), być może już jesteś uzależniona, albo też jesteś na najlepszej drodze do tego by się uzależnić. W takiej sytuacji, jeśli mieszkasz w mazowieckim, pomóc może Ci profesjonalny psychoterapeuta Warszawa. Zapraszamy do gabinetu Poza Centrum, gdzie znajdziesz fachową pomoc.